Spacer po Rzymie

by - 18 marca


Nie od dziś wiadomo, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Ale jaką drogą podążać, gdy do tego Rzymu już dotrzemy? Jedno jest pewne – Wiecznego Miasta nie da się zwiedzić w ciągu dnia, czy nawet tygodnia, jest bowiem ogromne! A na każdym jego centymetrze znajdują się obiekty (jak budynki, fontanny, pomniki), obok których nie da się przejść obojętnie, nie nacieszywszy oczu. Przygotowałam spis miejsc, które udało mi się w Rzymie zobaczyć, w ciągu mojego krótkiego pobytu. Zapraszam na spacer po Rzymie! :)


 

Co warto zobaczyć w Wiecznym Mieście?

Poniższa lista jest spisem miejsc, które można odwiedzić przechodząc z jednego punktu do kolejnego. Nie jest to absolutnie ranking, gdyż zwyczajnie nie umiem powiedzieć, co w Rzymie podobało mi się najbardziej.

Watykan
O Watykanie pisałam we wcześniejszym już wpisie. Jako jedyny (który odwiedziłam) znajduje się po lewej stronie Tybru, dlatego od niego zaczyna się spacer.
Zamek Świętego Anioła
No dobra, on też znajduje się po lewej stronie Tybru, po wyjściu z Watykanu w stronę wspaniałego Mostu Świętego Anioła, którym to przechodzimy na drugą stronę Tybru. Zamek w swej historii pełnił funkcję schronienia dla Papieży, gdyż jest połączony przejściem z Watykanem. W jego murach kryją się papieskie komnaty oraz piwnice. Natomiast znajdujący się tuż przy zamku Most Świętego Anioła, prowadzący bezpośrednio do centrum Rzymu, zadziwia dziesięcioma posągami barokowych aniołów sztuki Berniniego.

Piazza Navona
Plac Navona to dzieło papieży z epoki renesansu i baroku. Plac otaczają kolorowe kamienice oraz świątynie, a na samym placu znajdują się trzy ciekawe fontanny.

Panteon
Świątynia wzniesiona na cześć bogów ponad 2 000 lat temu (jeszcze przed naszą erą) do dziś zachwyca swą potęgą i konstrukcją. Obecnie Panteon jest użytkowany jako kościół katolicki pw. Najświętszej Marii Panny od Męczenników (Santa Maria ad Martyres ).

 
Campo de Fiori
Czyli Pole Kwiatów to jeden z najpopularniejszych placów w Rzymie, na którym można kupić najróżniejsze kwiaty, warzywa, owoce oraz inne artykuły spożywcze czy rękodzieła. Nazwa placu wywodzi się ze średniowiecza, kiedy to na jego miejscu znajdowało się pastwisko pełne kwiatów dla krów.Fontanna di Trevi
To największa i najpopularniejsza fontanna Rzymu, która przyciąga tłumy turystów. Jest tak duża, że nie sposób objąć ją całą na jednej fotografii. Chyba nie jest również możliwe zdjęcie fontanny bez udziału turystów. Legenda głosi, że należy wrzucić monetę do wody, by ponownie wrócić do Rzymu.Spagna
Czyli Plac oraz słynne Schody Hiszpańskie, które również są licznie oblegane przez turystów oraz rzymian. Podobno zabronione jest na schodach jedzenie, picie czy palenie trawki, ale to i tak świetne miejsce na spotkanie ze znajomymi, czy na randkę.
Piazza del Popolo
Plac Wszystkich Ludzi, znajdujący się u podnóża wzgórza Pincio, skąd można podziwiać niesamowite zachody słońca. Nam jednak nie dopisała ani pogoda, ani czas, gdyż podczas naszej wycieczki na Placu Popolo odbywał się festiwal chiński, który również przyciągnął tłumy turystów i mieszkańców.


Piazza Venezia
Plac Wenecki znajduje się nieco na południe od fontanny di Trevi. Przy placu znajduje się niesamowity Pałac Wenecki wybudowany w XV wieku, który służył Republice Weneckiej, później dynastii Habsburgów, był również siedzibą Benito Mussoliniego, a dziś jest Muzeum Rzemiosła Artystycznego. Oprócz Pałacu Weneckiego, plac otaczają kościół świętego Marka, Pałac Bonapartego oraz Ołtarz Ojczyzny.Przy placu znajduje się wiele interesujących budowli, które zachwycają swym wyglądem i historią. Wśród najważniejszych wymienić należy przede wszystkim Kościół św. Marka, Pałac Bonapartego i Ołtarz Ojczyzny.

Więcej: http://www.travelin.pl/atrakcja-turystyczna/plac-wenecki-w-rzymie
Copyright © Travelin.pl
Przy placu znajduje się wiele interesujących budowli, które zachwycają swym wyglądem i historią. Wśród najważniejszych wymienić należy przede wszystkim Kościół św. Marka, Pałac Bonapartego i Ołtarz Ojczyzny.

Więcej: http://www.travelin.pl/atrakcja-turystyczna/plac-wenecki-w-rzymie
Copyright © Travelin.pl
Przy placu znajduje się wiele interesujących budowli, które zachwycają swym wyglądem i historią. Wśród najważniejszych wymienić należy przede wszystkim Kościół św. Marka, Pałac Bonapartego i Ołtarz Ojczyzny.

Więcej: http://www.travelin.pl/atrakcja-turystyczna/plac-wenecki-w-rzymie
Copyright © Travelin.pl
Forum Romanum
Najstarszy rynek świata, na którym przez prawie 1000 lat znajdował się ośrodek władzy starożytnego świata. Stąd rozpościera się również widok na wzgórze Palatynu oraz Koloseum.


Koloseum
W nocy, za sprawą oświetlenia, sprawia wrażenie tajemnicze i historyczne, jednak za dnia budzi grozę. Jest symbolem Rzymu, zaliczanym do jednego z cudów świata. Do dziś przetrwało wprawdzie w połowie, jednak i tak pozostaje największym dziełem architektury antyku.

Rzym zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Wiem, że trzy dni to bardzo niewiele i mimo, że udało mi się zobaczyć całkiem sporo, chcę jeszcze wrócić do Rzymu, by odkryć inne jego walory. 

Co Was najbardziej zachwyciło w Rzymie? Co muszę zobaczyć następnym razem?
Z pozdrowieniami,
Ola

Zobacz również

0 komentarzy

Dziękuję za Twoją opinię!