Nowohucka randka w Krakowie

by - 28 marcaRandka. Jak powinna wyglądać ta idealna?
Uważam, że jest to sprawa subiektywna i na pewno nie podam przepisu na idealną randkę. Ważne, żeby było miło, sympatycznie, by czas spędzony z ukochaną osobą jeszcze bardziej Was do siebie przybliżył. Na nic się zatem zda “recepta” randkowa, gdyż każdy lubi co innego. Ważne, by najwspanialsze i najpiękniejsze chwile przeżywać razem, gdyż wówczas dadzą one jeszcze więcej szczęścia.
Na naszą randkę wybraliśmy tym razem Nową Hutę, dzielnicę, która wciąż nie do końca cieszy się dobrą sławą. Ja jednak polubiłam ją już od samego początku, o kilku spacerach nowohuckich zresztą pisałam na blogu (tutaj, tutaj i tutaj). Nie wiem czemu wciąż nie ma zbyt wiele fajnych kulinarnych miejsc na mapie Nowej Huty. Może Wy je znacie? Podzielcie się koniecznie!

My znaleźliśmy miejsce o niesamowitym PRL-owskim klimacie - C-2 Południe Cafe. Jest to kawiarnio- herbaciarnia, gdzie oprócz rozmaitych kaw i herbat serwują również polskie specjalności deserowe - szarlotkę i sernik (a może w inne dni również inne słodkości).


Samą kawiarnię dość ciężko znaleźć, gdyż znajduje się ona w budynku kina Sfinks, na końcu korytarza po prawej stronie.
My jednak po szarlotce i serniku nie udaliśmy się na film, ale na przedstawienie, do pobliskiego Teatru Ludowego. O spektaklu słyszeliśmy już wcześniej, że jest wart polecenia i nie zawiedliśmy się.“Wszystko o kobietach” - choć tytuł niejako metaforyczny, gdyż chyba nikt (nawet żadna kobieta) wszystkiego o kobietach nie powiedziała, nie przeczytała ani nie odkryła. W każdym razie intrygujący tytuł wprowadza nas w równie ciekawą sztukę, której bohaterkami są trzy kobiety. Ale żeby nie było nudno, grają one 15 zupełnie różnych postaci - są matkami, przyjaciółkami, rywalkami, małymi dziewczynkami, staruszkami, koleżankami z pracy. Poszczególne sceny zmieniają się, zupełnie jak kobiety. Wszystkie historie pełne są emocji - od śmiechu i radości poprzez żal, wzruszenie, a nawet gniew. Przedstawienie pokazuje zachowania kobiet, ich emocje, reakcje, w sposób naturalny, czasem może zbyt przesadzony, jednak nie karykaturalny. Sztuka bardzo przypadła mi do gustu i jestem bardzo ciekawa, co znajdziemy w jej kontynuacji - “Wszystko o mężczyznach”.


Z pozdrowieniami,
Ola
Zobacz również

0 komentarzy

Dziękuję za Twoją opinię!